פרסומות משכנתא

Share

מספר חברות ייעוץ המשכנתא מדהים. לפני שבע שנים נכנסו לשוק קטן שהיה צמא למקצוענות. היום יש שוק רווי שעוד יותר  זקוק למקצוענות.

254לפני זמן  לא רב התפרסם כתבה מעניינת  בגלובס על מקצוענות יועצי המשכנתא. מאז קרה תופעה מעניינת: קמו מאות  חברות ייעוץ משכנתא. אתם יכולים לשמוע את הפרסומות שלהן בטלויזיה, ברדיו בעיתונים.

מוכרים פרסומות משכנתא במקום משכנתא

היום התקשרו אלי מעיתון כלכלי ידוע להציע למכור לי לידים (פרטי קשר של מישהו שהתעניין במשכנתא). מילאת טופס? זה יעלה 100 ש”ח למי שמוכרן שיתקשר אליך (אם יתקשרו מ- 3 חברות שונות, דעו ששילמו רק 40 ש”ח כל אחד). שלשום טלמרקטינג להציע לשפר את ההלוואה שלי. זה היה בלי ליד, פשוט טלמרקט מנגז.

אפשר לשמוע או לקרוא פרוסמות על חברות ייעוץ משכנתא בכל מקום היום: עיתונים, עלוני שבת, פרסומות פייסבוק, טלפונית, מסרונים, דרך “מועדון רכישות”. כולם מקורות רעים ביותר לייעוץ משכנתא. לאחרונה יצא לי לעבוד עם יועץ כלכלי שעובד עם חברה כזו. הם מבינים היטב במכירות, אבל אינם מבינים במשכנתא. לא איכפת להם גם, אותם איכפת רק המכירות. [דרך אגב הם פושטים רגל, לכן זקוקים לייעוץ כלכלי להציל אותם!]

מאד מדאיג אותי התופעה. הרגולטר עסוק בהטלת  רגולציה חדשה על המשכנתא, ומסרב לתקן תקנון לייעוץ משכנתא. בתור יועץ ותיק, הייתי מאד רוצה לראות רשיון לעסוק בייועץ משכנתא, דומה לתחומים  רבים בהם קיימים רגולציה.

ילד זה יודע יותר מהחברות בפרסומות משכנתא
ילד זה יודע יותר מהחברות בפרסומות משכנתא

 איך אתם, נוטלי משכנתא תמימים יכולים לדעת עם להתעסק? בלי רשיון מסודר,  קשה לדעת. אלה ההמלצות שלי:

  • אם הגעתם  למישהו עקב פרסומת — לא כדאי.
  • אם הגיעו אליך, ולא אתה הגעת לחברה–תברח.
  • אם מדברים איתך על ריבית נמוכה–תחפש מישהו שמבין יותר.

שמעתם פרסומות על משכנתא — תזהרו!